Özgeçmiş
Kişisel Bilgiler
Uzmanlık Alanları
Akademik Yayınlar
Mesleki Kurslar ve Kongreler

Özgeçmiş


30/7/1974  tarihli  İstanbul  doğumluyum. 1989 -1990  Döneminde  Türkiye  Örnek  Öğrencisi  seçildim. Özel  Çavuşoğlu  Koleji’ni  1991  yılında  birincilik  ile  bitirdikten  sonra  İstanbul  Üniversitesi  İstanbul  Tıp  Fakültesi’nde  Tıp  eğitimine  başladım.

Tıp  eğitimi  sonrası, Zeynep  Kamil  Kadın ve  Çocuk  Hastalıkları  Eğitim  ve  Araştırma  Hastanesi’nde  Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  uzmanlık  eğitimine  devam  ettim. 2003  yılından  beri  Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  uzmanı  olarak  görev  yapmaktayım. 2003 – 2004  yılları  arasında  İstanbul  GATA  Haydarpaşa  Eğitim  ve  Araştırma  Hastanesi’nde  Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  uzmanı  olarak  askerlik  görevimimi  tamamladım.

2005  yılında  Anadolu  Üniversitesi  Sağlık  Kurumları  İşletmeciliği  Önlisans  Programından  mezun  oldum.

2004 - 2009  tarihleri  arasında  Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  uzmanı  olarak  mecburi  hizmetimi  Kütahya  Gediz  Devlet  Hastanesi’nde  tamamladım. 2009  yılında  devlet  görevimden  istifa  ederek, İstanbul’da  Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  uzmanı  olarak  özel  hekimlik  yapmaya  başladım. Fulya‘da  Özel  Dora  Hospital’den  sonra, Bahçelievler’de  İstanbul  Özel  Memorial  Hizmet  Hastanesi’nde  Kadın Hastalıkları  ve  Doğum  Uzmanı  olarak  görev  yaptım. Mayıs  2018 de Memorial  Hizmet  Hastanesi ndeki  görevimden  istifa  ettim.  Halen  Bakırköy- Ataköy  Selenium  Retro  Projesi nde  özel  hekimlik  yapmaktayım.  

2017  yılında  Nişantaşı  Üniversitesi nden  Yardımcı  Doçent  ünvanını  aldım. Halen  aynı  üniversitede  ders  vermeye  devam etmekteyim.

Türk  Tabipler  Birliği, Türk  Jinekoloji  ve  Obstetrik  Derneği, Ürogenital  Radyoloji  Derneği, Ulusal  Endoskopik - Laparoskopik  Cerrahi  Derneği, Türk  Ürojinekoloji  ve  Pelvik  Rekonstrüktif  Cerrahi  Derneği, Jinekolojik  Endoskopi  Derneği, Minimal   İnvaziv  Jinekoloji  Derneği, MIPS  (Mediterranean  Incontinence  and  Pelvic  Floor  Society) derneklerine  üyeliklerim  bulunmaktadır.

Editörleri  Hollins  Martin  CJ, Watson  RR, Preedey  VR  olan  2013  yılı  basımlı, Nutrition  and   Diet  in  Menopause  isimli  yabancı  kaynaklı bilimsel  kitapta “Postmenopusal  homocysteine,  vitamin  B12, folate  levels  and  bone  metabolism: A  focus  on  fractures”  başlıklı  kitap  bölümünü  ve  editörleri  Prof.Dr. Engin  Oral, Doç.Dr. A.  Taner  Usta  olan  2016  yılı  basımlı, Kronik  pelvik  ağrıda  patogenez  ve  nörobiyoloji  isimli  ulusal  kaynaklı  bilimsel  kitapta  "Kronik  Pelvik  Ağrı  (Multidisipliner  Yaklaşım)"  başlıklı  kitap  bölümünü  yazdım. 

Uluslararası  dergilerde  6, ulusal  dergilerde  11  olmak  üzere, toplam  17  adet  yayınlanmış  makalem, uluslararası  kongrelerde  sunulan  8, ulusal  kongrelerde  sunulan  6  olmak  üzere   toplam  14  tane  bildirim  mevcuttur. Kadın  Hastalıkları  ve  Doğum  ile  ilgili  32  özel kurs,  ulusal  ve  uluslararası  59  kongre  katılımım  bulunmaktadır.

Özel  zevklerim; badminton,- tenis oynamak, yüzmek, müzik dinlemektir.

©2011 Tüm Hakları Yrd. Doç. Dr. Hakan Peker'e aittir
. Ana Sayfa . Özgeçmiş . Basında . Sık Sorulan Sorular . Makaleler . Videolar . Sizden Gelenler . İletişim

SİTENİN AMACI

Değerli Ziyaretçi,

Bu sitenin amacı; hem uzmanlık dalım ile ilgili güncel konularda, hem de kadın hastalıkları ve doğum ile ilgili tüm konularda etik değerlere saygılı bir şekilde, doğru, dürüst, halkın anlayacağı bir dilde bilgi vermektir.

Sitede, kadın hastalıkları ve doğum ayrıca kadın sağlığı ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Mesajlarınızı, önerilerinizi , yorumlarınızı, size veya bebeğinize ait resimlerinizi yayınlanması için Sizden Gelenler bölümüne gönderebilirsiniz.

Sağlıklı günlerde, mutlu yarınlara...
Saygılarımla.

Yrd. Doç. Dr. Hakan PEKER

 

YASAL UYARI: Sitedeki içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Sitemiz, kadın hastalıkları ve doğum, ayrıca kadın sağlığı ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek amaçlı kurulmuştur. Bu sitedeki tüm yazılar, makaleler, resimler, videolar, sorulan soruların cevapları bilimsel kaynaklar ışığında, hekimin tecrübe,deneyim ve bilgisini sunduğu bölümlerdir. Bu yüzden sitede sunulan bilgiler, ehil olmayan ellerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde kullanılmasıyla doğacak her türlü sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden her kişi, bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Hekimlik, bilimsel kaynaklar baz alınarak, kişinin yetiştiği ekolün, edindiği tecrübe, deneyim ve görgünün birleşimidir. Bu sitedeki tüm bilgiler de bu durumu yansıtmaktadır. Bu yüzden bazı bilgiler başka doktor tarafından kabul görmeyebilir.

Sitedeki bilgiler baz alınarak, kendi kendine veya uygulama ehliyeti olmayan ya da amatör kişilerce yapılan tanı, tedavi, girişim ve uygulamalardan sitenin hazırlayıcısı sorumlu değildir.

Sitede yer alan tüm bilgiler Yrd. Doç. Dr. Hakan PEKER tarafından hazırlanmış olup, yasal koruma altındadır. Bilgiler kısmen veya tamamen hiçbir şekilde ve hiçbir ortamda izinsiz olarak kesinlikle kullanılamaz. Aksi durumlarda yasal işleme başvurulacaktır.